خبر خوب برای کاربران iOS. از این به بعد از دستگاه های iPad و iPhone که سیستم عامل نسخه ۱۰ به بالا روی آنها نصب است ، می توان به عنوان یک کلید امنیتی فیزیکی برای ورود به حساب کاربری گوگل استفاده کرد.این موضوع بخشی از برنامه محافظت پیشرفته برای اهراز هویت دو مرحله ای است.

کاربران اندروید از سال گذشته این قابلیت را برای دستگاه های هوشمند خود داشتند والان این قابلیت برای کاربران اپل هم فعال شده که محافظت بالایی در برابر فیشینگ دارد.افزودن امنیت بیشتر بعد از اعمال اهراز هویت دو مرحله ای اقدامی بسیار مهم برای محافظت از حساب های کاربری است وکار را برای هکر ها برای دسترسی به حساب بسیار سخت میکند به خصوص وقتی پسورد شما لو رفته باشد.

بر طبق تحقیقات انجام شده توسط گوگل افرادی که برای ورود به حساب های کاربری خود از کلیدهای امنیتی استفاده کرده اند هیچ وقت قربانی حملات فیشینگ نشده اند.

گوگل به تازگی اپلیکیشن Google Smart Lock خود را برای آیفون بروزرسانی کرده که می تواند دستگاه iOS را به یک کلید امنیتی فیزیکی تبدیل کندوبه صورت رمزنگاری شده توکن هایی را برای تایید هویت کاربر تولید کند به جای اینکه کاربر توکن های سری را از یک سری کانال های ارتباطی نا امن  مثل ایمیل و پیام کوتاه دریافت کند.

کلیدهای امنیتی از رمزنگاری public-key برای راستی آزمایی هویت و URL صفحه ورود استفاده می کنند وبه همین دلیل یک هکر نمی تواند حتی با داشتن نام کاربری وگذرواژه به حساب کاربری دسترسی پیدا کند.

اپلیکیشن یاد شده کلیدهای شخصی را در محفظه ای امن در داخل آیفون نگهداری میکند که به داده های بایومتریک مثل اثر انگشت ، face ID و داده های رمزنگاری شده دیگر می پردازد وفقط روی سیستم عامل iOS 10 به بالا در دسترس است.

به منظور استفاده از این قابلیت ابتدا باید برنامه Smart Lock روی آیفون نصب شود سپس با pair کردن دستگاه با کامپیوتر از طریق بلوتوث موبایل به عنوان کلید امنیتی برای حساب کاربری گوگل در نظر گرفته میشود بعد از این میتوانید در Advanced Protection Program گوگل ثبت نام کنید.

از این به بعد هر موقع که شما بخواهید با استفاده از نام کاربری وگذرواژه وارد حساب گوگل شوید از شما درخواست میشود که برنامه Smart Lock را روی آیفون اجرا کنید و ورود را تایید کنید البته بلوتوث باید روی هر دو دستگاه فعال باشد.

بعد از فعال کردن این قابلیت به شما پیشنهاد میشود یک کلید امنیتی پشتیبان برای حسابتان ثبت کنید برای زمانیکه شما موبایلتان را گم کنید.