عدم آگاهی اکثر کاربران از سرنوشت اطلاعات شخصی

علیرغم تلاش ها و تمرکزی که روی مقررات حریم خصوصی اطلاعات و GDPR در سال گذشته صورت گرفت تا به کاربران در مورد اطلاعاتشان تسلط بیشتری بدهد ،بیش از نیمی از مصرف کنندگان نمی دانند که برند های مختلف چگونه از اطلاعات آنها بهره برداری میکنند این امربر مبنای  نظر سنجی Acquia است که روی بیش از ۱۰۰۰ مصرف کننده آمریکایی صورت گرفته.علاوه بر این ۶۵ درصد از افراد نمی دانند چه برند هایی در حال استفاده از اطلاعات آنها هستند.

یافته های مهم بدست آمده از نظر سنجی عبارتند از:

  • ۵۹ درصد از مصرف کنندگان بعد از گذشت یک ماه اطلاعات شخصی خودشان را در اختیار برند ها قرار میدهند.
  • ۴۹ درصد از دادن اطلاعاتشون به برند هایی که فروشگاه فیزیکی دارند احساس امنیت بیشتری می کنند.
  • ۶۵ درصد هم برندهایی را که در ارتباط با استفاده از اطلاعات مشتریان صادق نبودند را کنار می گذارند.

قانون حریم خصوصی اطلاعات کالیفرنیا  CCPA و همچنین لایحه محافظت از حریم خصوصی در اینترنت مربوط به ایالت Maine قوانین سخت گیرانه ای هستند که در ایالات متحده در این مورد وجود دارد و در خدمت مصرف کنندگانی هستند که می خواهند اطلاعات خود را کنترل کنند ایالت های دیگر نیز در این راستا قوانین سفت وسختی دارند و برند هایی که می خواهند به این قبیل مصرف کنندگان برسند موظف هستندکه رفتار ورویکرد محتاطانه ای داشته باشند چون در غیر اینصورت عواقب سختی در انتظارشان خواهد بود.

در ادامه یافته های این تحقیق مشخص شده که مشتریان فقط یکبار شانس این را به برندها میدهند تا در قبال اطلاعات آنها مسئولانه رفتار کنند وبرای بار دوم برندی که در این زمینه محکوم به عدم صداقت شده شانسی نخواهد داشت.

بررسی های دقیق در مورد حریم خصوصی داده ها  در اینترنت در سطح جهانی برند هایی را که در ارتباط با تقاضای مشتری برمبنای تجربه کاربری هستند و باید  بصورت آنلاین تجربه شخصی خاصی را برای مصرف کننده تامین کنند با چالش های زیادی روبرو هستند ودر ارتباط با حریم خصوصی مصرف کنندگان حساسیت بیشتری متوجه آنها است.

مصرف کنندگان معمولا بعد از یکماه اطلاعاتشون را با برند ها به اشتراک میگذارند واین به معنی نیازآنها به شناخت برند وارتباط برقرار کردن با آن قبل از اطمینان کردن است.

با توجه به این موضوعات شفافیت عنصر کلیدی برای برند ها در جهت جلب اطمینان است و شرکت هایی که کاملا وبه بدون ابهام در مورد حریم خصوصی داده های مشتریان خود شفاف سازی انجام میدهند وبه آن اصول پایدارند هر روز اطمینان بیشتری جلب میکنند وشانس موفقیت بیشتری دارند.

بدون دیدگاه برای عدم آگاهی اکثر کاربران از سرنوشت اطلاعات شخصی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *