یک هکر ۲۳ ساله اهل یوتا در آمریکا به خاطر یک سری حملات DDoS به چندین سرویس آنلاین ،وبسایت وشرکت بازی های آنلاین بین دسامبر ۲۰۱۳ وژانویه ۲۰۱۴ به ۲۷ ماه زندان محکوم شده.

آوستین تامسون ملقب به DerpTroll در نوامبر ۲۰۱۸ محکوم شناخته شد زمانیکه اقرار کرد جزئی از DerpTrolling است ،یک گروه هکری که مسئول حملات DDoS به چندین پلتفرم بازی های آنلاین از جمله  steam , Electronic Arts , Origin , sony PlayStation  در زمان کریسمس بوده.

تامسون با استفاده از اکانت توییتر DerpTrolling اظهار کرده بود که یک حمله قریب الوقوع است  وبعد از حمله اسکرین شات ها و عکس هایی را ارسال کرده بود که در آنها نشان داده شده بود که سرور های قربانیان پایین آمده.

بنابر اظهارات اخیر سازمان قضایی آمریکا  اقدامات این فرد مبلغی معادل حداقل ۹۵.۰۰۰ دلار به شرکت های قربانی خسارت وارد کرده ،این فرد در تابستان گذشته دستگیر شده.

علاوه بر زندان متهم محکوم به پرداخت ۹۵.۰۰۰ دلار به شرکت Daybreak Games شده.

تامسون اکنون به قید وثیقه آزاد است وبه وی ابلاغ شده ه برای شروه دوران محکومیتش خود را در بیست وسوم ماه آگوست به مقامات قضایی تسلیم کند.

حملات DDoS سالانه میلیون ها دلار خسارت به شرکت ها وافراد و وارد میکنند وبه گفته رابرت بروئر یک وکیل آمریکایی  دستگاه قضایی مصصم است تا با مسببین این حملات قاطعانه برخورد کند.

البته فقط گروه DerpTrolling نبوده که در سال ۲۰۱۴ با ایجاد اختلال در سرور های بازی آنلاین مثل Riot Games,Sony, Microsoft, Nintendo,Valve و EA هرج ومرج ایحاد کرد.Lizard Squad یک گروه هکری دیگر هم در سال  ۲۰۱۴ در صدر خبرها قرار گرفت زمانیکه در طول تعطیلات کریسمس با حملای DDoS سرویس های آنلاین Microsoft Xbox و Sony PlayStation را از کار انداختند.

چندین نوجوان از بعد از این حملات در سراسر دنیا به دلیل شرکت در خملات DDoS پروه بازداشت شده اند.

جولیوس کیویماکی یکی از اعضای Lizard Squad در اواخر ۲۰۱۴ در فنلاند دستگیر شد ودر جولای ۲۰۱۵ توسط مقامات فنلاندی به دوسال حبس تعلیقی محکوم شد.