مهمترین تکنیک های حملات سایبری مورد استفاده هکرها

ما هرروز شاهد حملات هکری هستیم و دامنه این حملات می تواند از حمله به شرکت های بزرگ فناوری تا افراد شخصی و بسیاری از کلاهبرداری هایی که به صورت آنلاین انجام می شود،کشیده شود.

خوشبختانه، روشهایی وجود دارد که افراد و گروهها می توانند میزان آسیب پذیری خود را به حملات کاهش دهند، از جمله  این روشها شبکه های خصوصی مجازی و برنامه های نرم افزاری ضد ویروسی هستند که بیشترین استفاده را دارند.

با این حال، برای اطمینان از ایمنی خودتان، تحقیق کنید و بهترین روشهای ایمنی را بکارببرید تا اطمینان حاصل کنید که روش مطمئنی برای محافظت از خود انتخاب کرده اید – به ویژه اگر هزینه زیادی برای برقراری این ایمنی پرداخته باشید.

با این توجه به مطالب بالا،در این مقاله برخی از نقاط پرمخاطره اینترنتی و پرکاربردترین شیوه های کلاهبرداری های که باید بیشتر مراقب آنها باشیدرا بیان میکنیم.

بدافزار مهندسی اجتماعی 
بدافزار مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران در اجرای یک برنامه تروجان طراحی شده است که از یک منبع ساختگی و جعلی مبدل به یک وب سایت آشنا سرچشمه گرفته است. این وب سایت،که به طور موقت توسط هکرها هک می شود،به کاربران پیغام می دهد که برای دسترسی به سایت باید یک نرم افزار جدید (یا چیزی مشابه آن) را نصب کنند. این اقدام واقعاً کلاهبرداری اینترنتی می باشد، زیرا به نظر می رسد که آنها در حال انجام اقدام قانونی می باشند، مانند هشدار امنیتی ولی در واقع در حال جمع کردن اطلاعات شخصی شما هستند.

حملات فیشینگ
بیش از ۵۰ درصد از ایمیل های دریافتی در روز، اسپم هستند. بسیاری از آنها صرفاً چیزهای ناخواسته معمولی هستند که  بظاهر سعی دارند کالایی را به ما بفروشند، اما برخی ازآنهاخود را آشنا قلمداد می کنند تا اعتماد شما را برای جمع آوری اطلاعات جلب کنند. این موارد همیشه هستند و دریافت چندین مورد از این موارد در هفته عادی بنظر می رسد، بنابراین شما در حفظ ایمنی خود کوتاهی نکنید. به عنوان مثال ، ممکن است ایمیل یا پیامی دریافت کنید که به نظر از طرف بانک عامل حساب شما باشد و ادعا میکند که در حساب شما مغایرتی وجود دارد و برای اطلاعات بیشتر باید رمز ورود خود را تایپ کنید. تا جاییکه امکان دارد در خصوص این موارد دقت نظر بیشتری داشته باشید و اگر در فعالیت حساب خود شک دارید، مستقیماً با بانک خود تماس بگیرید.

رسانه های اجتماعی 
با اینکه رسانه های اجتماعی یک فعالیت همه گستری هستند که صدها میلیون نفر در سراسر جهان از آن بهره مند می شوند، اما کاملاً هم بی خطر نیستند. آیا تاکنون توسط یک پروفایل عجیب و غریب بدون اینکه هیچ دوست مشترکی داشته باشین به فیس بوک اضافه شده اید؟ اگرتاکنون این اتفاق برایتان رخ داده،این موضوع را نادیده بگیرید و آنرا حذف کنید،زیرا ما اغلب چیزهای زیادی راجع به خودمان از طریق رسانه های اجتماعی فاش می کنی.م علاوه بر این، هکرهای فرصت طلب اگر نتوانند تعداد بالایی از شرکت ها را آلوده کنند،اغلب بزرگترین شرکتها مانند توییتر و فیس بوک را هدف قرار می دهند.

منبع

gbhackers

پویا جعفری | Pooya Jafari

بدون دیدگاه برای مهمترین تکنیک های حملات سایبری مورد استفاده هکرها

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *