اگر در نرم افزار Foxit اکانت آنلاین دارید باید هرچه سریعتر پسورد آنرا ریس کنید چون اکانت های آنلاین این نرم افزار هک شده واطلاعات شما در معرض خطر است.

شرکت نرم افزاری Foxit تولید کننده برنامه های سبک Foxit PDF و PhantomPDF است که بیش از ۵۲۵ میلیون کاربر دارند امروز اعلام کرده که در قسمت My Account یک نفوذ امنیتی رخ داده واطلاعات شخصی کاربران در معرض خطر قرار گرفته.

البته برای کاربرانی که از نسخه رایگان برنامه FoxitPDF استفاده می کنند نیازی به ایجاد اکانت نیست و فقط کاربرانی که مایل به دسترسی به software trial downloads هستند ویا نیاز به پشتیبانی فنی دارند باید اکانت ایجاد کنند.

بنابر گزارشی که از این شرکت منتشر شده third party های ناشناس دسترسی غیر مجاز به سیستم های داده ای این شرکت پیدا کرده اند و به اطلاعات ثبت شده کاربران در قسمت My Account دسترسی پیدا کرده اند که شامل آدرسهای ایمیل ، پسوردها ،نام های کاربری ،شماره تلفن ،اسم شرکت و آدرس های IP می باشد.

از گزارش های ارائه شده مشخص نیست که آیا پسورد های لو رفته توسط یک الگوریتم hashing  ویا مکانیزم salting محافظت میشوند که کار را برای هکر ها برای کرک کردن سخت تر کند.ولی تضمین داده شده که هیچ یک از اطلاعات مالی کاربران مثل اطلاعات کارتهای اعتباری در معرض خطر نیست.در راستای اقدامات امنیتی Foxit پسورد تمامی اکانت هایی را که تحت تاثیر قرار گرفته بودند از اعتبار ساقط کرد وکاربران باید پسورد خود را ریست کنند.هم چنین تحقیقات گسترده ای در این زمینه آغاز شده واز یک تیم امنیتی  برای تحلیل های دقیق در این زمینه کمک گرفته شده تا از بروز این موارد در آینده جلوگیری شود.یک ایمیل حاوی نکات امنیتی در راستای این موضوع هم برای کاربران تحت تاثیر قرارگرفته فرستاده شده.