هک و خدمات مالی در زمان کرونا : بر اساس گزارش شرکت‌های امنیتی، شرکت‌های خدمات مالی در سال گذشته با ۷۰ درصد حمله سایبری موفقیت‌آمیز مواجه شده‌اند و اغلب شرایط مربوط به COVID را برای این حادثه مقصر می‌دانند.

یک شرکت امنیتی به عنوان بخشی از یک مطالعه جهانی بزرگ، به موسسۀ پانمون دستور داده است تا رمز عبور ۳۷۰ تن از رهبران امنیتی بریتانیا در این بخش را تحت نظر بگیرد. در این گزارش مشخص شد که تغییر سریع شیفت کار در طی این بیماری از راه دور صورت می‌گیرد و به کلاهبرداران این فرصت را می‌دهد تا کارگران راه دور را هدف قرار دهند.

بیش از نیمی (۵۷ درصد) از پاسخ‌دهندگان ادعا کردند که حملات سایبری در دور کاری شدت یافته است و ۴۱ درصد ادعا داشتند که کار از راه دور این تجارت را در معرض خطر بزرگ نقض اطلاعات قرار می‌دهد.

پاسخ‌دهندگان در مورد عدم وجود امنیت فیزیکی درجایی که کارکنان آن‌ها (۴۸ درصد) دور از محل کار هستند و دستگاه‌های آن‌ها به بد افزار ﺁلوده می‌شوند (۳۴ درصد) بسیار نگران بودند. این موضوع در بریتانیا بسیار مهم است، به ویژه که کاربران بیشتری نسبت به سایر کشورها دارد و ۳۱ درصد از کارگرانی که دور کاری می‌کنند به اطلاعات حساس و اختصاصی دسترسی دارند.

تحقیقات Trend Micro در سال گذشته نشان داد که کارگران که دور کاری می‌کنند غالباً نسبت به زمانی که در دفتر کار هستند رفتار پرمخاطره‌تری دارند.

هنگامی‌که موج ایمیل‌ها و فیشینگ COVID- 19 باهم ترکیب می‌شود ممکن است با سایر کاربران و یا کارگران دور کار در یک خانه یا شرکت‌هایی با امنیت پایین به اشتراک گذاشته شود و منجر به یک طوفان پرخطر شود. عدم اطلاع از چگونگی مبارزه با حملات سایبری توسط کاربران دور کار و بودجه ناکافی در این خصوص به عنوان بزرگ‌ترین چالش امنیت فناوری اطلاعات در نظر گرفته‌شده است.

تهدید نسبت به سوابق مشتریان (۵۰ درصد) و اطلاعات مالی (۴۸ درصد) از عمده مسائل نگران‌کننده در خصوص حمله‌های سایبری به شرکت‌های مالی هستند. با توجه به تأثیر نظارتی و قانونی در مورد نقض حریم خصوصی، مدیران امنیت فناوری اطلاعات حق دارند نگران باشند.

به گفتۀ Darren Guccione مدیرعامل یک شرکت حفاظت از امنیت با توجه به جهت‌گیری دوگانۀ برکسیت، بانک‌های انگلستان “رهگذران” خود را از دست می‌دهند و با این وجود اوضاع نامطلوب به نظر می‌رسد. تغییرات زندگی به علت COVID-۱۹ و محدودیت‌هایی که از طریق برکسیت اعمال می‌شود، باعث شده تجارت‌ها برای ماندن در این شرایط با موارد مختلفی دست به گریبان باشند.

بدون تدابیر شدید امنیتی با شرایط موجود، مؤسسات مالی با فعالیت خود ﺁینده تجاری خود را به خطر می‌اندازند و تنها یک حمله سایبری برای از بین بردن کل اعتبار تجاری آن‌ها کفایت می‌کند.