کلاهبرداری فروش بلیط تورهای مسافرتی

کلاهبرداری فروش بلیط تورهای مسافرتی باوجود محدودیت‌های کرونا

با توجه به در پیش بودن عید نوروز و تمایل مردم به سفر، مسافرت در این ایام به دلیل سرسختی ویروس منحوس کرونا متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود و بدون شک فعالیت‌های تورهای مسافرتی متأثر از این موضوع بسیار محدود خواهد بود. بااین‌حال، مجرمان سایبری با تبلیغ دروغین تورهای داخلی و خارجی به دنبال کلاه‌برداری از مردم هستند.

مجرمان سایبری با درج تبلیغات دروغین و فریبنده در فضای مجازی ابتدا اعتماد افراد را جلب کرده و سپس مبالغی را به‌عنوان خرید بلیط، رزرو هتل و … از مردم دریافت می‌کنند.

تبلیغ و ثبت‌نام تورهای مسافرتی در دوران محدودیت‌های کرونایی با قیمت‌های فریب‌دهنده از طریق تبلیغات در فضای مجازی یکی از شگردهای کلاهبرداری افراد سودجو بوده و در موارد متعددی مردم تحت تأثیر این تبلیغ‌ها قرارگرفته و مبالغ هنگفتی را در اختیار این افراد سودجو قرار می‌دهند.

درگاه‌های فیشینگ یکی دیگر از شگردهای کلاهبرداری این افراد سودجو بوده و با هدایت افراد به این درگاه‌ها اطلاعات بانکی مردم را به سرقت می‌برند.

توجه : لطفا در هنگام خرید بلیط و رزرو تورهای مسافرتی دقت لازم را به عمل‌آورید و به سایت‌های معتبر مراجعه نمایند و از قرار دادن اطلاعات شخصی و بانکی خود به سایت‌های نامعتبر جدا خودداری کنید.

 

Pooya Jafari / پویا جعفری

بدون دیدگاه برای کلاهبرداری فروش بلیط تورهای مسافرتی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *