محکومیت هکر به پرداخت ۱ میلیون پوند به قربانیان فیشینگ

هکری که حملات فیشینگ متعددی را به صدها شرکت در سراسر دنیا انجام داده بودبه پرداخت معادل بیش از ۱.۱ میلیون دلار رمز پول به قربانیان محکوم شد.

Grant West شهروند ۲۷ ساله انگلیسی که در شهر Kent زندگی میکند از سال ۲۰۱۵ شرکت های شناخته شده متعددی را مورد حمله قرار داده و اطلاعات مالی هزاران نفر را سرقت کرده و این اطلاعات را در گروه های زیر زمینی در ازای بیت کوین وسایر رمز پول ها به فروش رسانده.

این فرد که در فضای اینترنت به Courvoisier  معروف بود رمز پول های بدست آمده از این فعالیت های تبهکارانه را در چندین حساب وکیف پول ذخیره کرده بود که توسط پلیس بعد از دستگیری وی در سپتامبر ۲۰۱۷ مصادره شده .عملیات دستگیری وی با کدOperation Draba دوسال بطول انجامید.

پلیس همچنین یک کارت SD از خانه این هکر پیدا کرده که در آن  ۷۸ میلیون نام کاربری وپسورد از افراد و اطلاعات کارت اعتباری ۶۳۰۰۰ نفر وجود داشته.همچنین یک لپ تاپ پیدا شده که این هکر عملیات فیشینگ را از طریق آن انجام میداده واطلاعات مالی بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر در آن وجود داشته.

با تحقیقات پلیسی انجام شده مشخص شده این فرد کلاهبرداری هایی را از طریق فیشینگ از هفده شرکت بزرگ انجام داده که شامل : Uber   , Sainsbury’s Nectar   , Groupon  ,T Mobile   , AO.com  , Argos  , Finnish Bitcoin Exchange  , انجمن Cardiovascular بریتانیا  , Truly Experience Ltd و M R Porter هستند.

در یکی از کلاهبرداری ها این هکر خود را در قالب سرویس تحویل غذای Just Eat بین ماه جولای تا دسامبر ۲۰۱۵ جا زده و سعی کرده اطلاعات مالی ۱۶۵۰۰۰ مشتری را سرقت کند  با اینکه نتوانسته به هیج اطلاعاتی دست یابد این حمله برای شرکت قربانی ۲۰۰۰۰۰ پوند هزینه در بر داشته.

این هکر همچنین با فروش مواد مخدر در  و  فایل های آموزشی برای فعالیت های مجرمانه  مثل حملات سایبری در دارک وب پول زیادی به جیب زده.

در زمان دستگیری ارزش رمز پول های بدست آمده از این هکر حدود ۱.۶ میلیون پوند بوده ولی نوسانات در بازار این ارزه ارزش آنها را به حدود ۹۲۲۰۰۰ پوند کاهش داد.

West در ۲۵ ماه می در دادگاه Southwark Crown به ده سال و ده ماه حبس محکوم شد این محکومیت در پی ده مورد تبهکاری صادر شد.

امروز دادگاه موفق به مصادره مبالغ بدست آمده توسط این هکر شد و او را در صورت نپذیرفن این حکم به ۴ سال دیگر زندان محکوم میکند.این رمز پول ها بفروش می رسد و قربانیان مبالغی را برای جبران خسارت وارد شده به آنها در یافت خواهند کرد.

بدون دیدگاه برای محکومیت هکر به پرداخت ۱ میلیون پوند به قربانیان فیشینگ

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *